בית החולים ברזילי שבאשקלון משרת את אוכלוסיית צפון הנגב ואזור מישור החוף הדרומי.
בשנים האחרונות, עקב הירי על ישובי מערב הנגב, בית החולים קולט את הפצועים והפך לבית חולים שבחזית הלחימה בדרום הארץ.
פרוייקט 'רופאי חלום' החל את עבודתו בבית חולים ברזילי משנת 2003 וכיום עובדים בבית החולים שלושה ליצנים במשך כל ימות השבוע.

במחלקת ילדים עובדים 'רופאי חלום' בשיתוף פעולה ותאום מלא עם הצוות הרפואי ותפקידם הוא להשתלב בכל תהליכי הטיפול והרפוי של הילדים. הם מתמחים בגיוס שיתוף הפעולה של הילדים המטופלים, בהסחת דעתם מרגעי הכאב והפחד הכרוכים בטיפולים הרפואיים. כמו כן, יש להם חלק מרכזי בעיצוב האוירה הנינוחה והחייכנית בתוך המחלקה ובקרב הצוות הרפואי, ההורים והילדים כמובן.

במיון ילדים מסייעים הליצנים בריכוך המפגש הראשוני והמלחיץ עם בית החולים. הם מסייעים לצוות הרפואי על ידי שיפור התקשורת עם הילדים, הפגת חששותיהם ועידוד מצב רוחם.

רגישותם של הליצנים בולטת בעיקר בטיפול נמרץ ילדים לרוב כאן רק מתחיל להירקם קשר ראשוני, אשר ילך ויעמיק עם השיפור במצבו של הילד במחלקות האשפוז האחרות.

לא אחת נראה אותם גם מלווים ילדים לפני ניתוח ולאחריו במחלקה הכירורגית והאורטופדית או מעודדים ילד תוך כדי משחק לקבל זריקה, חיסון, לעבור בדיקת דם או אפילו לקבל עירוי ביחידת אשפוז יום.

אין ספק כי הילדים נתרמים רבות מנוכחותם של הליצנים, ואלו מסייעים בהגברת קצב תהליך ההבראה ובשיפור ההרגשה הכללית של הילדים לכל אורכו.

לעיתים מבקרים הליצנים גם במחלקה הגריאטרית, שם הם מתקבלים בחיוך רחב על ידי קשישי המחלקה, הזוכים לתשומת לב מיוחדת והרבה אהבה.


עודכן באפריל 2008